Kodėl blogas?

Kam reikalingas dar vienas blog‘as? Internete jų ir taip begalės, informacijos kiekis didėja eksponentiniu greičiu, tad gal vertėtų pataupyti pasaulinio žiniatinklio pajėgumus vertesniam turiniui?

Prieš pradėdamas savąjį, ilgokai galvojau, ar tikrai verta prasidėti. Gal geriau skirti laiką filmui ar knygai? Arba nuvažiuoti dviračiu keliolika kilometrų? Arba užsirašyti į triušiukų mėgėjų klubą ir prisijaukinti ilgaausį? Kam tas blogas? Galų gale, kartą pradėjus, reikia palaikyti kažkokį aktyvumą, kad neatsidurtum tarpe tų, kurie pagauti įkvėpimo kažkada pradėjo ir po trijų įrašų paliko likimo valiai. Arba dar blogiau – prirašyti tokių nesąmonių, kad vėliau tektų nepripažinti kad pažįsti save patį (juk internete niekas nedingsta, ištartas žodis kartojasi vėl ir vėl). Tačiau netikėtai pasitaikė proga sutaupyti blog‘o techninio kūrimo sąskaita, ir nusprendžiau – bandau!

Todėl tenka nustatyti taisykles.

  • Pirmoji. Rašysiu tol, kol praeis vieneri metai arba pasieksiu 23 įrašų ribą. Po to bus matyt.
  • Antroji. Rašysiu apie tai, kas man įdomu ir apie tuos dalykus, apie kuriuos turiu kažką pasakyt: ekonomiką, finansus, demografiją, istoriją ir mokslą.
  • Trečioji. Rašysiu lietuviškai, siekdamas pagyvinti lietuviškos blogosferos gyvenimą naujomis meme.
  • Ketvirtoji. Rašysiu, siekdamas kategorizuoti laikotarpio meme topologiją.
  • Penkta. Rašysiu neperiodiškai, pagal įkvėpimą ir galimybes.

Taigi – pradedam nuo pirmųjų trijų įrašų.

Pastabos ir tolesni skaitiniai

  • Eksponentinė informacijos plėtra aprašyta: http://www.emc.com/collateral/analyst-reports/diverse-exploding-digital-universe.pdf
    Dokumento sponsorius EMC, kuri užsiima informacijos saugojimo sprendimų kūrimu, tad ateities prognozės subjektyvios, tačiau praeities faktai objektyvūs. Apie informacijos sprogimą ir naujus informacijos talpos vienetus galite pasiskaityti čia.
  • Apie meme (ne mėmė – beje, koks šio termino lietuviškas vertinys?) bei kultūrinės informacijos vienetų sąvoką bei evoliuciją galite paskaityti vikipedijoje. Beje, ironiška tai, kad koncepcijos autorius Dawkins‘as parašęs apie meme, paleido meme apie patį meme – dabar pastarasis evoliucionuoja savarankiškai, konkuruodamas su kitomis idėjomis apie kultūros istoriją. Plačiau besidomintiems: The Meme Machine (Popular Science).

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>